Rotonde Batavierlaan drie weken eerder open dan gepland

De werkzaamheden aan de rotonde Batavierlaan – Kerklaan – Raadhuisplein gaan sneller dan verwacht. Hierdoor kan de rotonde op vrijdag 28 november om 16.00 weer open voor verkeer. De werkzaamheden aan de Batavierlaan gaan nog door. Dat betekent dat het nog niet mogelijk is om vanaf de rotonde de Batavierlaan op te rijden.

Verkeersveiligere Batavierlaan

De rotonde is onderdeel van de laatste fase van het groot onderhoud aan de Batavierlaan. In dit project worden zowel het wegdek vernieuwd als verschillende verkeerssituaties aangepast, met als doel de verkeersveiligheid te verbeteren. Zo komt een tweerichtingsfietspad tussen de Singel en de Spoorlaan en worden oversteekplaatsen en voorrangsregelingen aangepast.

Volledige afsluiting voor veilig werken

De beschikbare ruimte bij de rotonde maakte het niet mogelijk om veilig te werken met verkeer dat deels zou doorrijden. Daarom is gekozen voor een volledige afsluiting in één periode. Daarmee kon het werk veilig, zorgvuldig en in één keer worden uitgevoerd.

Versnelling in de planning

Vanwege de zorgen van de winkeliersvereniging hebben de gemeente en aannemer Van Gelder gekeken of er iets mogelijk was om de werkzaamheden te versnellen. Door werkzaamheden, materieel en personeel te herschikken, is het gelukt de asfalteringswerkzaamheden voor de rotonde naar voren te halen.

Vervolg van het project

Hoewel de rotonde binnenkort weer open is, gaan de werkzaamheden op andere delen van de 'Batavierlaan' volgens planning door. Via de BouwApp Van Gelder Werkt (project Batavierlaan) blijft de voortgang te volgen.